PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Ostatnia tegoroczna „Fatima”

13 października 2020 r. o godz. 18.00 celebrowaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie

We wtorek 13 października 2020 r. o godz. 18.00 celebrowaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Czciciele Matki Bożej Fatimskiej z naszej parafii spotkali się po raz kolejny, ostatni w tym roku, na specjalnym nabożeństwie Jej poświęconym.
Modlitwie różańcowej, która rozpoczęła to spotkanie, przewodniczył wikariusz klasztoru o. Tadeusz Jacek. W krótkim wprowadzeniu przedstawił on uczestnikom istotę wspólnej modlitwy, a przed każdą tajemnicą różańcową odczytał intencje, które wierni składali przez ostatni miesiąc, po to by zostały one przedstawione Matce Bożej w ten wyjątkowy wieczór. Poszczególne „dziesiątki” różańca odmawiały członkinie grupy Żywego Różańca.
Po różańcu została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Ryszard Wróbel. W okolicznościowym słowie Bożym przybliżył uczestnikom postać Najświętszej Maryi Panny, ukazując Ją wiernym w czterech aspektach: Maryja jako kobieta; Maryja jako Niepokalana; Maryja jako pełna łaski i Maryja jako matka. Swoje rozważania zakończył swego rodzaju modlitwą:

„Maryjo, powiedziałaś nam wiele o sobie. Jesteś konkretną osobą, tak jak ja nią jestem. Jesteś pełna łaski, szczególnie umiłowana: ja również czuję się kochany w sposób wyjątkowy. Ty jesteś Nową Niewiastą, Matką Nowego Człowieka: ja również czuję się powołany, aby stać się nowym człowiekiem dla odnowy ludzkości – poczynając, rzecz jasna, od nawracania samego siebie. Ty jesteś Matką, a ja w mojej małości odczuwam to Twoje macierzyństwo. Ty jesteś błogosławiona: i ja czuję, że chcę stać się błogosławionym, wprowadzając w moje życie radykalne wymogi Ewangelii. Ty jesteś znakiem pewnej nadziei i pocieszenia: ja również chcę stać się prorokiem nadziei dla dzisiejszego świata. Pomóż mi, razem z Tobą, budować Królestwo Twojego Syna!”

Niestety, w związku z niesprzyjającą pogodą nie odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna wokół kościoła.
Nabożeństwo zakończyła modlitwa do Matki Bożej Łaskawej oraz Apel Jasnogórski.

W maju 1917 roku Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez sześć kolejnych miesięcy, dnia trzynastego o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę”. Z tego tytułu nabożeństwa ku Jej czci organizowane są od maja do października, trzynastego dnia każdego z tych miesięcy.
Dzień ten został wybrany przez Niebo, jako dzień objawień. Zauważmy jednak, iż w treści przywołanej prośby jest również wskazanie: by dowiedzieć się kim Ona jest i czego sobie życzy. Ponadto prośba ta ma od początku ściśle określone ramy czasowe – przez sześć kolejnych miesięcy; jest to o tyle istotne, iż takiej klauzuli nie ma w stosunku do innych treści Przesłania, jak chociażby różańca. „Odmawiajcie codziennie różaniec […]”. „Chcę, […] żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać”.r

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp