PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Rejonowy Dzień Wspólnoty

W niedzielę 18 października 2020 roku, pozostając w jedności z Ruchem Światło-Życie, przeżywaliśmy „Jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty”

W niedzielę 18 października 2020 roku, pozostając w jedności z Ruchem Światło-Życie przeżywaliśmy w Parafii pw. św. Karola Boromeusza „Jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty”, rejonu Południowy Zachód we Wrocławiu.

Ze względu na zewnętrzną sytuację, plan tego dnia został zmieniony, ale to co w Ruchu najważniejsze a więc Eucharystia, namiot spotkania, świadectwo a także konferencja miało miejsce. Eucharystii przewodniczył moderator rejonowy ks. Sebastian Kruk, do koncelebry dołączył o. Marcin Buntow OFMConv.
Wokół ołtarza zgromadzili się małżonkowie, rodziny Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, aby wspólnie przeżywać ten dzień, którego temat brzmiał: „Eucharystia przestrzenią przenikania się światła i życia”. 
W homilii, a później w konferencji ks. Sebastian przekazywał, że i dziś mamy co ofiarować Chrystusowi, dlatego powinniśmy wciąż stawać przed Jezusem i dopytywać: co mogę Tobie Jezu dać? Nie musimy trwożyć się tym, że świat nas interesuje, pociąga; należy oddać to, co  cezara cezarowi, ale równocześnie dojrzale trwać w wierze. Zgromadzonych zachęcał również, aby zadbali o piękno liturgii, gdyż to jest charyzmat Ruchu, testament założyciela, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Poprzez tą dbałość wyrażamy nasze świadectwo zaangażowania i potwierdzamy  prawdziwą obecności i realne spotkanie z Jezusem eucharystycznym.  To wtajemniczenie w sprawowanie liturgii, aby  pełniej i owocniej w niej uczestniczyć, określamy terminem mistagogia. Zostaliśmy przez ks. Sebastiana zaproszeni do poznawania tajemnicy liturgii, którą należy rozważać jako dopełnienie misji Chrystusa Sługi, który wypełnił wolę Ojca dla zbawienia świata. To co jest istotne w posłudze Chrystusa, Jego posłuszeństwo aż do śmierci, nieustannie żyje w Kościele i jest uobecniane w liturgii i przez liturgię. Ona bowiem jest służbą wobec Boga i ludzi, w której ciągle w życiu Kościoła dopełnia się posługa Chrystusa Sługi podjęta dla zbawienia świata. Charyzmat liturgii, czyli dar zrozumienia jej istoty zawiera się w pojęciu służby – mówił ks. Sebastian.
Ubogaceni tymi ważnymi treściami stanęliśmy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Choć krótki był ten namiot spotkania zapewne owoce przyniesie obfite.
Z radością w sercach możemy wyrazić wdzięczność ks. Sebastianowi, o. Marcinowi i o. Robertowi Wojnowskiemu opiekunowi kregów z Parafii pw. Ignacego Loyoli, że nam towarzyszyli i podkreślili poprzez obecność jedność we wspólnocie.
Podziękowania również kierujemy pod adresem proboszcza o. Radosława Kramarskiego i wspólnoty franciszkańskiej Parafii pw. św. Karola Boromeusza za otwartość i możliwość organizacji RDW w kościele przy ul. Kruczej 58 😊

Elżbieta i Zbigniew Jakuszkin 
Para rejonowa- Rejonu Południowy Zachód

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp