PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Obcokrajowcy modlą się o pokój

Przedstawiciele obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu przybyli do naszej franciszkańskiej świątyni, aby prosić o pokój.

W czwartkowy wieczór 29 października br. przedstawiciele obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu przybyli do franciszkańskiej świątyni św. Karola Boromeusza, aby we wspólnej modlitwie różańcowej prosić o pokój.

Akcja została zorganizowana przez Centrum Pastoralne dla osób anglojęzycznych z Wrocławia i archidiecezji wrocławskiej, działające przy naszej franciszkańskiej parafii. Nad całością czuwał o. Marcin Buntow OFMConv, rektor tegoż centrum.
Spotkanie rozpoczął Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy naszej archidiecezji.
Pierwszą dziesiątkę różańca odmówiono w języku angielskim, choć w różnie brzmiących akcentach (amerykańskim, indyjskim, kanadyjskim, norweskim).
Drugą – w języku niemieckim – odmówili przedstawiciele wspólnoty, która spotyka się u Braci Mniejszych na wrocławskich Karłowicach.
W trzeciej do modlitwy włączyli się Ukraińcy, którzy objęci są troską duszpasterską przez braci kapucynów, w pobliskiej parafii św. Augustyna.
Czwarta tajemnica wybrzmiała po francusku, a odmówili ją przedstawiciele różnych krajów afrykańskich (m.in. Togo).
Rozważania piątej – po polsku – poprowadzili nasi parafianie: członkowie Koła Żywego Różańca, żony Anglików z Centrum Pastoralnego oraz przedstawiciele Młodzieży Franciszkańskiej „Pastwisko”.

Na zakończenie wydarzenia głos zabrał o. Radosław Kramarski, proboszcz i gwardian, który podziękował za przybycie (w spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób) podkreślając, że „poprzez takie gorliwe serca jak wasze, modlitwa została przez Boga i przez wstawiennictwo Matki Najświętszej usłyszana”. Ojciec Radosław zaznaczył ponadto, że „modlitwa różańcowa jest modlitwą pokoju serca”, bardzo skuteczną, o czym swoich uczniów zapewniał sam Chrystus: „Gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w Moje imię, tam Ja jestem pośród nich”.

Uczestnicy wrazili nadzieję, że inicjatywa międzynarodowej modlitwy obcokrajowców stanie się wydarzeniem cyklicznym.

zdjęcia: Gabrysia Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp