PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Nowy numer „Listu nie tylko do parafian”

Świeży numer… Więcej stron… Nowa szata graficzna

Na święta Bożego Narodzenia
oddajemy w Wasze ręce trzeci w roku 2020 numer „Listu nie tylko do parafian”, który obejmuje okres od września do grudnia.

Jest kilka zmian: zmienił się redaktor, zwiększyła się liczba stron (jest ich teraz 48), jest nowa szata graficzna. Zamierzona różnorodność treści pozwoli – mamy nadzieję – każdemu z Czytelników znaleźć coś dla siebie.

W Słowie proboszcza o. Radosław Kramarski, oprócz życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych, wprowadza w obszar naszego zainteresowania postać św. Józefa, który 8 grudnia br. został przez papieża Franciszka ogłoszony patronem roku 2021.

Czytelnik będzie miał szansę przekonać się, czy świętuje narodziny Zbawiciela, czy tylko obchodzi Boże Narodzenie. Odkryje kim byli tajemniczy przybysze ze Wschodu, prowadzeni światłem gwiazdy: mędrcami, magami czy królami. Nauczy się „modlitwy małych kroków”. Zastanowi się, wspólnie z pewnym pastorem, gdzie leży granica prawdziwej ludzkiej wolności. Zajrzy do klasztoru na Kruczej i sprawdzi kto nowy tam zamieszkał… Dowie się skąd biorą się wspaniałe dekoracje kwiatowe w naszym kościele. Przypomni sobie dlaczego „Cudowny medalik” jest cudowny. Spróbuje konkretnie i racjonalnie spojrzeć na to kto jest – lub nie jest – godny Komunii Świętej. Wyruszy na poszukiwanie… człowieka. Raz jeszcze przypomni sobie znaną prawdę, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Posłucha zaskakujących wspomnień dziadka i babci. Spróbuje nadążyć za… uciekającym czasem. W fotograficznym skrócie przejrzy niektóre wydarzenia z kroniki parafialnej…

A naszych najmłodszych parafian zapraszamy do bożonarodzeniowego konkursu plastycznego… z nagrodami!

Pismo dostępne jest w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Koszt produkcji jednego egzemplarza to 7,00 zł. Dziękujemy za ofiary.

Więcej na stronie Listu… >>>

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp