PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Modlitwy Taizé
u franciszkanów na Kruczej

13 stycznia, po mszy świętej wieczornej, w naszej świątyni parafialnej odbyło się czuwanie w duchu Taizé...

W środowy wieczór 13 stycznia 2021 roku, po mszy świętej wieczornej, w naszej świątyni parafialnej  odbyło się czuwanie Taizé w intencji pokoju i jedności chrześcijan.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Wrocławska modlitwa Taizé”, która raz w miesiącu odwiedza poszczególne parafie stolicy Dolnego Śląska. Na czuwaniu zgromadzili się parafianie oraz goście naszego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Była też grupa młodzieży gromadząca się na modlitwie Taizé przy kościele NMP na Piasku.

Trudu przygotowania przedsięwzięcia – śpiew i dekoracje, podjęła się młodzież franciszkańska i osoby, które angażowały się w poprzednim roku w regularne czuwania Taizé u franciszkanów przy ul. Kruczej, a także należały do ekipy przygotowującej przy naszej parafii Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu na przełomie roku 2019 i 2020.

Modlitwa odbywała się w kilku językach. Słychać było śpiew po polsku, łacinie oraz w języku angielskim (w spotkaniu uczestniczyły osoby z Centrum Pastoralnego dla osób anglojęzycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska, działającego przy naszej parafii, a którego rektorem jest o. Marcin Buntow).

Na koniec spotkania proboszcz o. Radosław Kramarski podzielił się swoimi wspomnieniami z doświadczeń Europejskich Spotkań Młodych Taizé z Mediolanu i Warszawy. Podziękował też wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

tekst: o. Marcin Buntow
zdjęcia: Gabriela Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp