PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

„Mały Asyż” kolęduje

31 stycznia odbył się koncert kolęd: wystąpił zespół ,,Mały Asyż”, pod kierownictwem Marka Kalinowskiego

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku odbył się w naszej parafii tradycyjny koncert kolęd: wystąpił parafialny zespół dziecięcy ,,Mały Asyż”, pod kierownictwem Marka Kalinowskiego.

Koncert poprowadziły Gabriela Piniasz i Karolina Litwinek, które przywitały przybyłych do świątyni i zachęciły do wspólnego śpiewu.
Zespół zaprezentował tradycyjne kolędy, ale też nie brakowało wesołych pastorałek w ciekawych aranżacjach. W przerwie koncertu zgromadzeni mogli także podjąć refleksję na temat istoty kolędowania m.in. dzięki przytoczonym słowom księdza-poety Jana Twardowskiego: ,,Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać”.

Koncert zakończyły gromkie brawa oraz podziękowania proboszcza. Ojciec Radosław Kramarski wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego koncertu. Dodatkowo zachęcił zgromadzonych do złożenia ofiary pieniężnej na potrzeby zespołu, jako wyraz wdzięczności za piękny śpiew. Parafianie ochoczo i hojnie odpowiedzieli na apel duszpasterza, a oklaskami poprosili jeszcze o bis.

zdjęcia: Gabriela Piniasz, o. Marcin Buntow, o. Józef Szańca, o. Stanisław Sikora, o. Ryszard Wróbel

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp