PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Lipcowe nabożeństwo fatimskie

13 lipca 2022 r. zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby uczestniczyć w nabożeństwie fatimskim

Dnia 13 lipca 2022 r. o godzinie 18.00 zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, aby uczestniczyć w trzecim tegorocznym nabożeństwie fatimskim. Rozpoczęła je Eucharystia pod przewodnictwem o. Adama Mikosiaka, który wygłosił homilię. Mszę świętą koncelebrował nasz proboszcz o. Radosław Kramarski.

Podczas homilii o. Adam podkreślił, że warto byłoby się zastanowić nad tym, czy dzisiaj Jezus mówi nam coś więcej z tajemnicy Ojca, niż już wiemy. Udzielając odpowiedzi na to pytanie kaznodzieja zauważył, że Jezus patrzy na serce pokorne człowieka, które jest spragnione Boga. Pan dostrzega w nas postawę całkowitego zaufania i to właśnie Chrystus decyduje komu i ile o Bogu objawi. Za wzór, dla wszystkich ludzi poszukujących Boga, postawił Maryję, która była zasłuchana w słowo Boże. Postawa zasłuchania i zaufania Bogu sprawiła, że Maryja słysząc słowa, zachowywała je w swoim sercu, chociaż jeszcze ich nie rozumiała. Ojciec Adam zachęcał, abyśmy potrafili przyjąć słowa Pana w postawie pokory, jak czyniła to Maryja, bo Bóg każdego dnia mówi do nas i wzywa nas do nawrócenia.

Kolejną częścią nabożeństwa był różaniec fatimski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, który poprowadził o. Radosław bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej.

Ostatnią częścią była procesja Światła wokół kościoła. W procesji nieśliśmy figurę Matki Bożej Fatimskiej, a śpiew podkreślał uroczysty charakter nabożeństwa fatimskiego.

Tekst: Iwona Piniasz
Fotografie: Gabriela Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp