PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Niedziela misyjna na Kruczej

Niedziela 10 lipca 2022 r. okazała się w naszej parafii bardzo misyjna...

„Panie, obudź w każdym, kto należy do Twojego Kościoła,
prawdziwy zapał misjonarski,
by głosić Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie poznali
i tym którzy przestali wierzyć …”.

Niedziela 10 lipca 2022 r. okazała się w naszej parafii bardzo misyjna. Gościliśmy w tym dniu dwóch zacnych misjonarzy: o. Dariusza Gaczyńskiego, asystenta ds. misji franciszkańskich z Krakowa i o. Bogdana Pławeckiego, który pracuje w Peru, w Pariacoto (nasza parafia partnerska).
Podczas każdej mszy św. o. Dariusz głosił słowo Boże i opowiadał o pracy misjonarzy, o trudach i poświęceniu. Podkreślał i jednocześnie dziękował za pomoc modlitewną i materialną ludzi świeckich. Przypominał, jak bardzo ważne jest dla misjonarzy takie wsparcie, aby mogli spokojnie i otwarcie głosić Ewangelię w każdym zakątku ziemi. Zachęcał bardzo do modlitwy różańcowej i oddaniu się opiekę Matki Bożej, aby ustrzec się od wszelkiego zła w świecie.
Po każdej mszy św. parafianie mogli złożyć ofiary pieniężne do puszek. Pomimo okresu wakacyjnego ,
i tym razem członkowie Grupy Misyjnej dołożyli wszelkich starań, aby pomóc misjonarzom przy kwestowaniu na rzecz misji. Parafianie okazali swoją hojność i chęć niesienia pomocy innym ludziom , bardziej potrzebującym: zebrano blisko 12 tys. Złotych.
I tak od rana do wieczora wszyscy odczuwali ten prawdziwy klimat misyjny. O godz. 17: 00 odbyło się w domu katechetycznym spotkanie z misjonarzami. O. Bogdan wyświetlił film i opowiadał o swojej pracy na ziemi peruwiańskiej. Mówił o ludziach, którym posługuje, o ich zwyczajach, o edukacji, radościach, kłopotach. W bardzo miłej i przyjaznej atmosferze przebiegało to spontaniczne spotkanie.
Takie spotkania z misjonarzami najczęściej odbywają się właśnie w czasie wakacji, kiedy przyjeżdżają do ojczystego kraju .
Panie błogosław wszystkim, którzy niosą Jezusa innym.
Panie błogosław wszystkim, którzy wspierają misje .
Pokój i Dobro !

Tekst: Grupa Misyjna z Wrocławia
Fotografie: Maciej Lesiak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp