PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Wspomnienie Męczenników z Peru

7 czerwca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka

W poniedziałkowy wieczór 7 czerwca 2021 roku w naszym kościele zapanował szczególnie misyjny nastrój. To dzień, w którym przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionych Męczenników z Peru, franciszkanów, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

Wyjątkowość tego dnia potęgował jubileusz 35-lecia święceń kapłańskich pierwszego z nich, i diakonatu – drugiego, które miały się w sobotę 7 czerwca 1986 roku w naszym kościele! Zatem, w tym samym miejscu, obaj rozpoczynali najważniejszy etap w swoim życiu – drogę kapłańską.
Równo 35 lat później, podczas Mszy św. koncelebrowanej przez o. Józefa Szańcę, o. Kazimierza Sebastyankę, o. Mateusza Gliwę i o. Marcina Buntowa, wspominano ich obu i modlono się za ich wstawiennictwem. Nieczęsto przecież jest tak, że znaczna część uczestników celebracji pamięta osobiście Błogosławionych.
Oprawę liturgiczną Eucharystii (czytanie, psalm responsoryjny, modlitwa wiernych) zapewniła parafialna Grupa Misyjna.
Po Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Zbigniewa i bł. Michała, w intencji pokoju na świecie i zachowania od zamachów terrorystycznych. Na zakończenie udzielone zostało błogosławieństwo ich relikwiami.
Błogosławieni Męczennicy franciszkańscy, módlcie się za nami.

Grupa Misyjna z Wrocławia
foto: Maciej Lesiak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp