PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Uroczystość I Komunii Świętej

W Uroczystość Wniebowstąpienia, 16 maja 2021 roku, grupa dzieci w liczbie 72 przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej.

W Uroczystość Wniebowstąpienia, 16 maja 2021 roku, grupa dzieci w liczbie 72 przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej.

Wymogi sanitarne związane z panującą pandemią sprawiły, że dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich miała swoją Eucharystię o godz. 11:00, druga – o 13:00. Uroczystej koncelebrze przewodniczył proboszcz i gwardian o. Radosław Kramarski, on też udzielił dzieciom Pierwszej Komunii Świętej. Towarzyszył mu duszpasterz dzieci o. Mateusz Gliwa. W przygotowaniu dzieci, tym dalszym i bezpośrednim,  wspomagały go katechetki: Aleksandra Paluch, Barbara Szmai i Alicja Gebarowska.

We wzruszającej homilii o. Radosław przekonywał dzieci i ich rodziców do przyjaźni z Jezusem, która powinna opierać się na modlitwie i wzajemnej miłości. Zachęcał też, by dzieci były pięknymi „białymi kwiatami” rosnącymi „w ogrodzie Jezusa”, i by nie pozwoliły ich przyjaźni z Jezusem uschnąć, by dbały o nią, doskonaliły ją, umacniały i rozwijały. Pomocą powinna by troska ożycie sakramentalne, uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej i spowiedź, np. pierwszopiątkowa.

Na zakończenie uroczystości dzieci wyraziły swoją wdzięczność Panu Jezusowi za Jego obecność w ich sercach. Pamiętały o wszystkich, którzy pomagali im przygotować się do tego wyjątkowego dnia. W sposób szczególny podziękowały rodzicom – pierwszym katechetom, wręczając im białe róże, symbol miłości i wdzięczności.

Po uroczystym błogosławieństwie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Katecheci

Fotografie: Piotr Małas

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp