PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Uroczysta Msza święta ku czci św. Józefa

19 marca 2021 roku, w uroczystość Świętego Józefa, Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył proboszcz o. Radosław Kramarski...

Tegoroczna uroczystość św. Józefa była wyjątkowa z tej racji, że obecny rok został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem Świętego Józefa.

 

W piątkowy wieczór, 19 marca 2021 roku, w uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył proboszcz o. Radosław Kramarski. Sprawował ją w intencji duszpasterzy naszej parafii, solenizantów, o. Józefa Szańcy i o. Józefa Trybala.

We wspólnej Eucharystii uczestniczyli także o. Tadeusz Jacek, o. Ryszard Wróbel, o. Stanisław Sikora i o. Marcin Buntow.

Proboszcz w swojej homilii zwrócił uwagę na ważną postać, która pojawia się w Wielkim Poście – św. Józefa. Stawiając za wzór Oblubieńca Maryi powiedział, że jest on przykładem dobroci i darem nie tylko dla Świętej Rodziny, ale także dla całego  świata. Opisał św. Józefa jako zatroskanego człowieka, któremu dane było przeżyć zagubienie dwunastoletniego Jezusa. Przypomniał też o jego ogromnej pokorze, odpowiedzialności i zaufaniu do Boga, gdy wziął do siebie Maryję, jako małżonkę. O. Radosław podkreślił, że Bóg ma względem każdego z nas plan miłości. Właśnie ten cichy, posłuszny w realizowaniu Bożego planu św. Józef, otaczający miłością Maryję i Jezusa, staje się wzorem dla wszystkich mężczyzn, którzy wpatrzeni w niego, powinni uczyć się postawy zawierzenia Bogu i odwagi w podejmowaniu trudnych wezwań.

Na koniec Mszy świętej proboszcz zawierzył franciszkańskich solenizantów, jak i naszego pasterza arcybiskupa Józefa Kupnego, opiece Matki Bożej.

W imieniu wszystkich parafian życzenia solenizantom złożyła Wspólnota Krwi Chrystusa, a Pani organistka Irmina wyśpiewała z ludźmi zgormadzonymi na Eucharystii słowa pieśni: „Życzymy, życzymy”.

Z racji trzeciego piątku miesiąca modlono się również w intencjach składanych za pośrednictwem św. Ojca Pio. Modlitwom przewodniczył opiekun grupy o. Stanisław Sikora.

Iwona Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp