PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Świece, modlitewniki, i… nagroda

Tej niedzieli zostały wyróżnione dzieci, które w bieżącym roku przystąpią do I Komunii Świętej...

Eucharystia odprawiona w naszej świątyni 28 lutego 2021 roku o godz. 11.30 – zwana tradycyjnie mszą dla dzieci – była nieco inna, niż każdej niedzieli. Złożyło się na to kilka powodów.

W Kościele polskim modlono się tego dnia za misjonarzy głoszących Ewangelię Jezusa po całym świecie. Wspomaganiem ich pracy – w kwestiach pomocy potrzebujących na całym świecie – zajmuje się specjalna organizacja kościelna zwana „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Z tego tytułu, podczas każdej mszy św., jej przedstawiciel ks. Andrzej Paś, pracujący w biurze wrocławskim organizacji, dzielił się swoim doświadczeniem, przybliżył ideę i opowiedział o konkretnych formach pomocy jakie ona stosuje.

Uroczystej mszy św. przewodniczył proboszcz o. Radosław Kramarski, a w koncelebrze był także duszpasterz dzieci o. Mateusz Gliwa.

Tej niedzieli zostały wyróżnione dzieci, które w bieżącym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Jakiś czas temu wszystkie otrzymały różańce – teraz przyszła kolej na świece (dzięki którym będą mogły nieść światło Chrystusa światu, które jest mu tak bardzo potrzebne) i modlitewniki (które pomogą im w rozmowie z najlepszym Ojcem na modlitwie, by być coraz bardziej bliżej Niego). Poświęcone przez obu kapłanów, zostały przekazane młodym parafianom na zakończenie mszy świętej.

W chrześcijaństwie ŚWIATŁO symbolizuje i wyobraża Jezusa Chrystusa, Jego rolę w życiu świata i człowieka.

Chrystus jest światłością świata. Tak jak zapalamy światło, kiedy znajdujemy się w ciemności, bo nie chcemy pobłądzić lub upaść, tak Bóg dał nam to jedyne światło – Syna swojego, po to, byśmy mogli zobaczyć kim sami jesteśmy, jaki cel i sens ma nasze życie i czy idziemy dobrą drogą.

Modlitwa z kolei to spotkanie z naszym najlepszym Przyjacielem – Panem Bogiem. Na modlitwie możemy z Nim rozmawiać, nie tylko rano i wieczorem, gdy odmawiamy pacierz, ale w każdej chwili dnia. Możemy z Nim rozmawiać swoimi słowami albo skorzystać z modlitw znajdujących się w modlitewniku – czyli w książeczce do nabożeństwa.

Ceremonia uświadomiła nam, że majowa uroczystość pierwszokomunijna w naszej parafii zbliża się wielkimi krokami.

Ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego dla dzieci, który został zaproponowany w poprzednim numerze „Listu nie tylko do parafian”, a dotyczył tematyki bożonarodzeniowej. Nagrodę ufundowaną przez świetlicę środowiskową „Boromeo” działającą przy naszej parafii, otrzymała Aleksandra Środecka z klasy 3b. Wręczył ją ojciec proboszcz. Gratulujemy.

Nagrodzona praca. Autorka: Aleksandra Środecka

  

Nie zabrakło też wydarzenia, na które czekają wszystkie dzieci: losowanie rozwiązań zagadki z magazynu dziecięcego „Ziarno” z poprzedniej niedzieli.

Niedzielną liturgię uświetnił śpiewem dziecięcy zespół „Mały Asyż”, działający przy naszej parafii.

Br. Dawid Jeziorski OFMConv

zdjęcia: Gabriela Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp