PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Podziękowanie o. Rafałowi

13 września 2020 r. dziękowaliśmy o. Rafałowi Bendkowskiemu za jego posługę w naszej parafii

W dniu 13 września 2020 r. dziękowaliśmy o. Rafałowi Bendkowskiemu za jego posługę w naszej parafii.

Decyzją ojca prowincjała o. Rafał Bendkowski został przeniesiony do naszego franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie podejmie posługę ojca duchownego: będzie sprawował pieczę nad rozwojem duchowym kleryków, służył im w sakramencie pokuty i pojednania oraz pomagał w kierownictwie duchowym.
Zmiana klasztoru to okazja do wyrażenia wdzięczności za dotychczasową prace. Dokonano tego podczas uroczystej Eucharystii, odprawianej w niedzielę 13 września br., o godz. 13.00.
W imieniu parafian wyrazy uznania i wdzięczności przekazali przedstawiciele grupy dzieci przedszkolnych. Życzenia uzupełnił gwardian i proboszcz naszej parafii o. Radosław Kramarski.
O. Rafał pracował w naszej parafii ponad 5 lat. Pełnił urząd wikariusza parafii. Wśród licznych obowiązków duszpasterskich opiekował się m.in. grupą biblijną „Emaus”, kręgiem rodzinnym Żywego Kościoła, katechizacją dzieci przedszkolnych.

W uroczystości wziął również udział były proboszcz i gwardian o. Marek Augustyn, który ze swej strony podziękował o Rafałowi za wspólne duszpasterzowanie.

Nową posługę o. Rafała obejmujemy naszą modlitwą i zawierzamy go Matce Bożej Łaskawej.

oprac. red.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp