PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

27 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny, w naszej parafii miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W niedzielę po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

To dzień, w którym w sposób szczególny modlimy się w intencji rodzin, aby były silne Bogiem. Rodzina to podstawowa i bardzo ważna komórka społeczna. „Takie będzie społeczeństwo jakie będą rodziny” – przekonywał w jednym ze swoich listów do rodzin św. Jan Paweł II.
W tym dniu, w wielu parafiach na całym świecie małżonkowie odnawiają swoje ślubowania małżeńskie. W naszym kościele dokonało się to podczas Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00. Ceremoniom przewodniczył proboszcz o. Radosław Kramarski.

W obrzędzie odnowienia uczestniczyła naprawdę duża ilość par małżeńskich! Każda z nich była z innym stażem: od pierwszej rocznicy ślubu po pięćdziesiątą, a nawet sześćdziesiątą! Był to moment wielkiego przeżycia i wzruszenia nie tylko dla samych małżonków, ale i dla całej wspólnoty wiernych zgromadzonych na Eucharystii.
Po odnowieniu przyrzeczeń nie zabrakło dobrych życzeń i okolicznościowego śpiewu „Życzymy, życzymy…”.
Tę wyjątkową chwilę zakończyło uroczyste błogosławieństwo udzielone wszystkim na zakończenie Mszy św.

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” – to także słowa św. Jana Pawła II; niech ciągle trwają one w naszej świadomości i zachęcają do nieustannej modlitwy w intencji rodzin, zwłaszcza tych z naszej parafii.

zdjęcia: Gabriela Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp