PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Nowi członkowie Kościoła katolickiego

Do naszej katolickiej wspólnoty parafialnej zostali przyjęci Jan i jego córka Liv z Norwegii oraz Joseph z Anglii

W Niedzielę Palmową 28 marca 2021 roku w kościele pw. św. Karola Boromeusza, miała miejsce wyjątkowa i nieczęsta uroczystość konwersji: trzy osoby zostały przyjęte do Kościoła katolickiego.

Konwersja (z łac. convertere „zmienić”) to zmiana wyznania w obrębie religii chrześcijańskiej lub przejście z innej religii na chrześcijaństwo.
Do naszej katolickiej wspólnoty parafialnej zostali przyjęci Jan i jego córka Liv z Norwegii (należący wcześniej do Kościoła luterańskiego) oraz Joseph z Anglii (należący wcześniej do Kościoła anglikańskiego).
Cała trójka uczestniczyła już od jakiegoś czasu w spotkaniach duszpasterstwa anglojęzycznego działającego przy naszej parafii, gdzie zachwycili się wiarą katolicką i przeszli kurs przygotowawczy zarówno do konwersji, jak przygotowania do kolejnych sakramentów, takich jak Komunia święta i bierzmowanie. Kurs pozwolił im na poznanie tych elementów nauczania Kościoła rzymskokatolickiego, które nie występują w nauczaniu protestanckim (np. nauka o czyśćcu, o Tradycji, kwestia kultu maryjnego, kanon biblijny. Decyzję o zmianie wyznania ułatwiły im więzy rodzinne; swoje osobiste losy związali z rodzinami katolickimi.
Niezbędnym warunkiem konwersji jest złożenie (dobrowolnie, świadomie i publicznie) rzymskokatolickiego wyznania wiary i wpisanie do ksiąg parafialnych.
Uroczystości przewodniczył o. Marcin Buntow, rektor Centrum Pastoralnego utworzonego dla osób anglojęzycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska, z siedzibą przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu. [ http://www.boromeusz.franciszkanie.pl/pastoral-centre ].

Pastoral Centre

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp