PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Niespodziewana (?) wizyta

Do świątyni, w całej okazałości, wkroczył święty Mikołaj...!

Druga niedziela adwentu w roku bieżącym przypadła 6 grudnia, czyli w dzień, któremu patronuje św. Mikołaj!

Ta okoliczność nabrała wyjątkowego charakteru podczas mszy św. dla dzieci, która tradycyjnie odprawiana jest w naszej świątyni w niedzielę o godz. 11.30. Przewodniczył jej o. Mateusz Gliwa, katecheta i duszpasterz najmłodszych parafian.
W swoim kazaniu – dialogowanym z całkiem pokaźną grupką dzieci – nawiązując do czytań liturgicznych zwrócił uwagę na różnego rodzaju drogi, którymi codziennie podróżujemy. Obraz drogi posłużył mu do zilustrowania życia duchowego. Zachęcił najmłodszych, aby zaufali Jezusowi i byli gotowi podążać drogą, którą im wskaże. Adwent – zaznaczył – jest czasem spojrzenia we własne sumienie, aby zanim przyjdzie Jezus w tajemnicy Bożego Narodzenia, móc do tego wydarzenia dobrze się przygotować.
Przed końcowym błogosławieństwem wylosowane zostały serduszka, na których dzieci wypisują swoje dobre uczynki i codziennie w Adwencie wrzucają je do specjalnego koszyczka podczas mszy świętej roratniej; wylosowani otrzymali pamiątkowe adwentowe nagrody.
Po ogłoszeniach i końcowym błogosławieństwie zdarzyła się rzecz absolutnie nieoczekiwana… Do świątyni, w całej okazałości, wkroczył święty Mikołaj (jego głos dziwnie przypominał głos o. Radosława, naszego proboszcza) w towarzystwie dwóch aniołów i ministranta, którzy nieśli ze sobą kosze słodyczy. Przechodząc nawą główną, cała czwórka rozdawała maluchom (i nie tylko) łakocie. Po dotarciu do głównego ołtarza święty Mikołaj zasiadł na krześle przed ołtarzem i skierował do dzieci słowa powitania, wyjaśniając skąd przybył i dlaczego zatrzymał się w naszym kościele. Dzieci – same lub w towarzystwie rodziców – mogły podejść do niego, otrzymać słodycze i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia (autorstwa o. Ryszarda), które upamiętniają to wyjątkowe wydarzenie. Niech będą okazją do miłych wspomnień…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp