PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Akcje dobroczynne

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.. DZIĘKUJEMY!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Te słowa św. Jana Pawła II bardzo pięknie podsumowują dwie akcje charytatywne, które w ostatnich miesiącach zostały przeprowadzone w naszej parafii. Obie zostały zorganizowane na prośbę sióstr ze Zgromadzenia św. Elżbiety we Wrocławiu, które niosą pomoc osobom bezdomnym. Jako zespół charytatywny działający przy naszej parafii postanowiłyśmy choć odrobinę zaradzić potrzebom ich podopiecznych.
Pierwsza z akcji miała na celu zbiórkę słoików i butelek plastikowych, które posłużyły jako naczynia do posiłków i napojów przekazywanych osobom bezdomnym zgłaszającym się do klasztoru sióstr. Celem drugiej była zbiórka ciepłej męskiej odzieży oraz koców i kołder.
Akcje przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, zwłaszcza druga z nich: to coś niezwykłego, że podczas jednego dwugodzinnego dyżuru w naszej siedzibie przy parafialnym domu katechetycznym, możliwe było zebranie takiej ilości rzeczy, że do ich przewiezienia potrzebne były cztery załadowane po sam sufit samochody. Wzrusza nas fakt, że nasi parafianie tak chętnie i hojnie dzielą się z osobami, które tego potrzebują. Siostra Salomea, zajmująca się potrzebującymi, obecna przy odbiorze zarówno słoików jak i odzieży, była bardzo pozytywnie zaskoczona ilością otrzymanych darów.
W imieniu Sióstr Elżbietanek oraz naszego parafialnego zespołu charytatywnego „Bonum” przekazujemy Wam, drodzy parafianie darczyńcy, z sera płynące podziękowania. Niech dobry Bóg obdarza Was błogosławieństwem za hojność i otwartość waszych serc.

Zespół Charytatywny „Bonum”

———-
Więcej o zespole charytatywnym „Bonum”, działającym przy naszej parafii >>>

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp