PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Imieniny proboszcza

8 września swoje imieniny
obchodził o. Radosław Kramarski, nasz gwardian i proboszcz...

W dniu 8 września swoje imieniny obchodził o. Radosław Kramarski, nasz gwardian i proboszcz.

W liturgiczne święto Narodzenia Matki Bożej, czyli w tradycyjne święto Matki Bożej Siewnej parafia i klasztor św. Karola Boromeusza miała dodatkową okazję do świętowania. Były nim imieniny nowego gwardiana i proboszcza o. Radosława Kramarskiego, który od 2 sierpnia 2020 r. przejął pieczę duszpasterską nad wrocławską placówką franciszkanów konwentualnych. (Wcześniej, przez osiem lat, takie same urzędy piastował w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu).

Płynąca z serca prośba o dary Boże potrzebne do prowadzenia parafii i klasztoru wybrzmiała  już w pieśni na rozpoczęcie liturgii: „Pod Twą obronę, Ojcze na niebie, Solenizanta powierzamy los. Ty mu błogosław…”.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył sam Solenizant. On też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Koncelebrowali bracia ze wspólnoty: o. Kazimierz Sebastyanka, o. Tadeusz Kula, o. Rafał Bendkowski, o. Mateusz Gliwa. Uczestniczyli pozostali bracia oraz spora grupa wiernych, których życzliwego nastawienia i szczerego uśmiechu nie zdołały zakryć nawet obowiązkowe maseczki na twarzy.

Radość, pogoda ducha, otwartość serca były przedmiotem życzeń, które na zakończenie mszy św., w imieniu całej parafii, złożył p. Antoni Czernik wraz z przedstawicielkami różnych wspólnot parafialnych. Ozdobą życzeń były wspaniałe, barwne naręcza kwiatów.

Życzenia uzupełnił wikariusz parafii o. Tadeusz Kula.

To pierwsze imieniny o. Radosława w nowej placówce, ale już w bardzo serdecznej atmosferze. Potwierdził ją gorący aplauz i spontaniczny śpiew „Życzymy, życzymy…”.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp