PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Animatorzy misyjni spotkali się w Krakowie

26 czerwca 2021 roku w sekretariacie misyjnym franciszkanów w Krakowie odbyło się spotkanie animatorów grup misyjnych

W sobotę 26 czerwca 2021 roku w sekretariacie misyjnym franciszkanów w Krakowie odbyło się – po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią – spotkanie animatorów grup misyjnych pracujących przy franciszkańskich parafiach.

Przyjechały przedstawicielki z sześciu placówek prowincji krakowskiej: z Zielonej Góry, Dąbrowy Górniczej, Lwówka Śląskiego, Radomska, Głogówka. Ja reprezentowałam naszą grupę misyjną z Wrocławia. I tym razem nie zabrakło ciekawych dyskusji, wymiany doświadczeń, pomysłów na dalszą działalność misyjną.
Ważnym akcentem misyjnego spotkania był udział prowincjała o. Mariana Gołąba, który pracował wcześniej jako misjonarz w Ugandzie i sprawy misyjne są mu bardzo bliskie. W czasie rozmów mocno podkreślał potrzebę działalności grup misyjnych w parafiach. Dziękował nam również za poświęcenie i dotychczasową pracę na rzecz misji.
Póżniej były wspólne fotografie. Kolejnym ważnym punktem spotkania była Msza św. w intencji misjonarzy i misji, którą odprawił w kaplicy prowincjałatu gospodarz sekretariatu misyjnego o. Dariusz Gaczyński (sekretarz ds. animacji misyjnej w prowincji). Następnie był pyszny obiad, a po nim, dalszy ciąg dyskusji. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali franciszkański krzyż TAU z relikwiami błogosławionych męczenników z Pariacoto.
Mam nadzieję, że za ich wstawiennictwem będziemy mogli sprostać wszystkim zadaniom i planom misyjnym.
Błogosławieni o.Michale i o. Zbigniewie módlcie się za nami.

Tekst: Halina Sasin, parafialna grupa misyjna
Fotografie: Sekretariat misyjny

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp