PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę

3 maja odbyliśmy pielgrzymkę na Jasną Górę, na uroczystości Matki Bożej Królowej Polski

3 maja w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski z naszej parafii zorganizowaliśmy pielgrzymkę autokarową na uroczystości Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięło udział 30. osób nie tylko z naszej parafii.

Na miejsce przybyliśmy już o godz. 9.00, był więc czas na indywidualną modlitwę przed obrazem Czarnej Madonny, w bazylice jasnogórskiej i na wałach.

O godz. 11.00 wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej na szczycie Jasnej Góry. Ojciec Proboszcz modlił się w niej w intencji wszystkich parafian, a szczególnie pątników. Mszy świętej przewodniczył Przewodniczący Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda.

W swoim słowie abp Wojda podkreślił, że odrzucenie Boga oznacza w praktyce negowanie człowieka: „Doświadczamy tego w relacjach międzyludzkich, gdy mniejszość chce narzucić pozostałym laicki styl życia, gdy podsycane są podziały społeczne, gdy kampanie wyborcze żywią się niedopuszczalną nienawiścią, hejtem czy skandaliczną manipulacją prawdą, jak choćby w przypadku dramatu uchodźców; gdy w imię ideologii, wbrew prawu konstytucyjnemu, dokonuje się instytucjonalnego usuwania ze szkół chrześcijańskiej edukacji”.

Arcybiskup wskazał też inne przestrzenie dyskryminacji katolików jak: „negowanie prawa rodziców do moralnego i duchowego wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami religijnymi; próby budowania kłamliwej narracji, że spowiedź dzieci i młodzieży jest przemocą, niszczenie symboli religijnych w przestrzeni publicznej, narzucanie społeczeństwu niezgodnej z jego przekonaniem grzesznej moralność, a zwłaszcza seksualizacji małych dzieci, dyktowanej ideologią, pieniądzem, narzucanie kultury śmierci, która nie szanuje poczętego w łonie matki niewinnego dziecka”.

Po zakończeniu uroczystości na Jasnej Górze udaliśmy się w dalszą peilgrymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Tam zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Ojców Dominikanów, którzy są kustoszami gidelskiego sanktuarium.
O. Rafał, który był naszym przewodnikiem, wiedząc, że pielgrzymka przybyła z parafii franciszkańskiej, podkreślił związki św. Maksymiliana Kolbego z sanktuarium w Gidlach.

Zaopatrzeni w błogosławieństwo i pamiątki z Gidel, wieczorem wróciliśmy do Wrocławia.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom składam serdeczne: Bóg zapłać.

tekst: o. Piotr Cuber OFMConv
fotografie: uczestnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp