PARAFIA i KLASZTOR pw. św. Karola Boromeusza. SANKTUARIUM Matki Bożej Łaskawej

Odpust parafialny w sanktuarium na Kruczej

W sobotę 7 maja 2022 roku w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej świętowaliśmy odpust.

W sobotę 7 maja 2022 roku w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki i Opiekunki Małżeństwa i Rodziny świętowaliśmy odpust.

Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 18:00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mariusz Szypa – dyrektor Wydziału Katechetycznego Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. Mszę św. koncelebrowali: proboszcz i kustosz Sanktuarium o. Radosław Kramarski, wikariusz parafii o. Tadeusz Kula, o. Józef Szańca, o. Stanisław Sikora, o. Marcin Buntow, o. Przemysław Janik (gwardian ze Szklarskiej Poręby).
Główny celebrans podczas homilii podkreślał, że źródłem wszelkich łask jest Pan Bóg. Przychodzimy tutaj, do tego Sanktuarium żeby nie tylko patrzeć na wizerunek Matki Bożej Łaskawej z perspektywy historii sztuki, ale jak na Pośredniczkę, która prowadzi nas zawsze do Syna. Pobożność chrześcijańska ma dwa nieodłączne elementy: pobożność maryjną i pobożność eucharystyczną. Najpiękniejszym i najlepszym nabożeństwem maryjnym jest prawdziwe życie chrześcijańskie. Każdy kto będzie wyrzekał się grzechu próbując przezwyciężać swoje słabości, pomagając ubogim będzie prawdziwie czcicielem Matki Bożej.
O uroczysty charakter zadbała parafialna Liturgiczna Służba Ołtarza, oraz parafialny chór „Borromeo” pod przewodnictwem organistki p. Irminy Zakowicz, wspomagany przez organistę p. Krzysztofa Bagińskiego.
Przedstawiciele wspólnot parafialnych przynieśli do ołtarza dary ofiarne.
Dopełnieniem liturgii był odczytany przed obrazem Matki Bożej Łaskawej akt zawierzenia naszej wspólnoty parafialnej, a także małżeństw i rodzin naszego miasta.
Kaplica Cudami Słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej została podniesiona do rangi sanktuarium dnia 3 maja 1993 roku. To tam gromadzą się małżeństwa i rodziny, oddając się pod opiekę swojej Patronki, Opiekunki i Matki

Tekst: Marta Kuriata
Fotografie: Gabriela Piniasz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp