Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W niedzielę, 22 października w naszej parafii odbywał się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zgromadził on kilkadziesiąt małżeństw formujących się w kręgach Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu w dwóch rejonach: naszym - obejmującym kręgi zakorzenione we wrocławskich parafiach św. Karola Boromeusza, św. Elżbiety Węgierskiej, św. Klemensa Dworzaka, św. Anny na Oporowie i NMP Królowej Polski na Klecinie oraz w rejonie sąsiednim, obejmującym parafie św. Ignacego Loyoli i św. Mikołaja. Obecny był moderator rejonu - o. Maciej Konenc, jezuita oraz kapłani z naszej parafii, którzy opiekują się kręgami.

Spotkanie rozpoczęło się o 11.00 w kawiarence parafialnej. Po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie zgromadzeni wysłuchali konferencji pt.: „Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”. Potem był czas świadectw. Następnie uczestnicy RDW włączyli się w sumę parafialną o godz. 13.00, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Maciej. Po Eucharystii w kaplicy "Porcjunkula" (pod kościołem) był Namiot Spotkania - czas osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie małżeństwa z Domowego Kościoła powróciły do domu katechetycznego na spotkania w grupach, po których w kawiarence odbyła się agapa na zakończenie.

Obecnie w naszej parafii jest 6 kręgów Domowego Kościoła, w których w sumie formuje się 38 małżeństw. W najbliższych dniach rozpoczyna swoją pracę nowy, siódmy krąg.

fot. Mariusz Maniak

Zaproszenia

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 8 stycznia 2018r. o godz.: 19:00, w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu małżeństwa, gdzie zgłębiana jes ...

Więcej
Więcej artykułów