Sty, 2013
10
Czwartek

Pielgrzymka do Włoch

Drukuj

Z okazji 100. rocznicy konsekracji naszego kościoła
serdecznie zapraszamy do udziału
w autokarowej pielgrzymce do Włoch.

Padwa – Wenecja – Mediolan – Turyn – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż - Florencja

Termin: 05-14.06.2013         Cena: 1050 zł + 240 €

aimg_3549.jpgDzień 1: Wyjazd z Wrocławia. Przejazd przez Niemcy i Szwajcarię do Włoch. Nocleg tranzytowy w okolicy Mediolanu.                                   Mediolan-katedra.jpg

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do miasteczka Arona  położonego nad brzegiem Jeziora Maggiore w prowincji Novara – zwiedzanie miejsc związanych z narodzinami Św. Karola Boromeusza. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie Katedry Mediolanu z kryptą w której spoczywa Św. Karol Boromeusz. Przejście do słynnej Opery La Scala przez Galerię Vittorio Emanuele II. Castello Sforza. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Mediolanu. 

Dzień 3: Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Mediolanu: Kościół Santa Maria del Grazie, Kościół Św. Lorenzo, Bazylika Św. Ambrożego. Przejazd w okolice Asyżu. Kolacja i nocleg. 

Grob_blogoslawionego_Jana_5225061.jpg Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie Asyżu – miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie – Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary, spacer uliczkami miasta, Przejazd do Porcjunkuli – miejsca powołania Zakonu Franciszkanów, zwiedzanie Kościoła Santa Maria degli Angeli.  Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 5: Śniadanie, wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazylika i plac Św. Piotra, grób Ojca Świętego Jana Pawła II. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Św. Schody, Bazylika Maria Maggiore. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 : Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, wizyta na cmentarzu Żołnierzy Polskich, zwiedzanie opactwa Benedyktynów.   Przejazd do Fossanova gdzie w klasztorze o tej samej nazwie w 1274 roku zmarł Św. Tomasz z Akwinu. Przejazd do Gaeta wypoczynek nad morzem – kąpiel i plażowanie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

turystyka-wlochy-rzym.jpgmonte_cassino_cmentarz_polskich.jpg

Dzień 7: Po śniadaniu wyjazd do Watykanu, modlitwa Anioł Pański na Placu Św. Piotra. Zwiedzanie Starożytnego Rzymu. Pizza Navona, Panteon, Hiszpańskie Schody, Fontanna di Trevi, Ołtarz Ojczyzny, Coloseum, Forum Romanum. Powrót do hotelu kolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego. Kolacja i nocleg.

Dzień 9: Po śniadaniu przejazd do Wenecji – zwiedzanie miasta  (9 godzin) w tym Plac i Bazylika Św. Marka, spacer uliczkami, Most Rialto, Most Westchnień, Pałac Dożow, dla chętnych rejs po kanałach Wenecji. Ok. 19.00 wyjazd do kraju, przejazd bezpośredni przez Austrię i Czechy.

z9984379X.jpgDzień 10: Przejazd do Wrocławia w godzinach dopołudniowych. 

71801_wlochy_assisi_bazylika_sw_franciszka_w_asyzu.jpg

 

 

 

        

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem ( wc, klimatyzacja, cafe bar video)
  • 8 noclegów w hotelach **, ***, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami
  • 8 śniadań i 7 obiadokolacji
  • Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
  • Opieka pilota
  • Opieka duszpasterska

Cena nie zawiera:

Obowiązkowej  opłaty wjazdowej do Rzymu i Asyżu, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat komunikacji miejskiej: metro w Rzymie. Przewodnika miejscowego i wypożyczenia słuchawek. Koszt ok. 60 Eur. Napojów do obiadokolacji

 

Wszelkie informacje lub zapytania dotyczące pielgrzymki prosimy kierować:  

Adres do korespondencji oraz adres biura: 

Biuro Podróży PANORAMA sp. zo.o.

ul.Piłsudskiego 38, 50-032 Wrocław

tel.: 71/3434441, 71/3295511

www.panorama.wroclaw.pl       

                                                                                                     

Rzym.-Kat. Parafia p.w. św. Karola Boromeusza
53-411 Wrocław, ul. Krucza 58
tel. 71 361 52 65

Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej i w zakrystii.


 

Następny

Poprzedni

Internetowe rekolekcje wielkopostne