Ogłoszenia duszpasterskie. XXXII Niedziela zwykła. 12 listopada 2017 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę. Jak zwykle przeznaczamy je na dalszy remont elewacji naszej świątyni. Za wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów modlimy się dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
  2. Dzisiejsza niedziela jest także przeżywana w Polsce jako dziewiąty już "Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym". Tym razem dzień ten przeżywamy pod hasłem: "Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie". W całej naszej Ojczyźnie przy wyjściach z kościołów prowadzone są kwesty do puszek na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku, Syrii i Arabii Saudyjskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj udzielą materialnej pomocy naszym cierpiącym braciom i siostrom. Można to uczynić wrzucając ofiarę do puszki a także poprzez wysłanie sms-a o treści "RATUJE" pod numer 72405. 
  3. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszej kawiarence parafialnej odbędzie się projekcja filmu "Karolina" opartego na życiu i ofierze Bł. Karoliny Kózkówny. Zwróćmy uwagę, że projekcja odbędzie się o godz. 17.00 a nie tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu o 16.00. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia tej niezwykłej opowieści o wartościach, za które warto oddać własne życie. 
  4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych, w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu o 17.30. Plan modlitw wypominkowych jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz jest opublikowany na stronach internetowych naszej parafii.
  5. Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 26. 06 do 02. 07 2018 r. KOszt pielgrzymki 3250 zł. Można zapisać się w kancelarii parafialnej.
  6. W czwartek 16 listopada przypada w naszej Archidiecezji Wrocławskiej święto rocznicy poświęcenia kościoła metropolitalnego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o naszym Księdzu Arcybiskupie.   
  7. W tym tygodniu w liturgii również obchodzimy: 17 listopada - święto św. Elżbiety Węgierskiej oraz 18 listopada - wspomnienie obowiązkowe Bł. Karoliny Kózkówny.
  8. Zachęcamy naszych Parafian do włączania się razem z nami w modlitwę Nieszporów. Odmawiamy je w kościele po zakończonej Mszy św. wieczornej.

Życzymy wszystkim dobrego niedzielnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 17 lipca 2019 r. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów