Ogłoszenia duszpasterskie. XXVIII Niedziela Zwykła. 15 października 2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych przez cały miesiąc październik. Modlimy się na różańcu w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do tej modlitwy dzieci.
 2. Przypominamy rodzicom dzieci I-komunijnych o katechezie w tym tygodniu. Dzieci gromadzą się o godz. 19.00 w następującym porządku: w poniedziałek 16 X - grupa I w sali nr 11 w domu parafialnym, we wtorek 17 X - grupa II i IV w kawiarence parafialnej, we środę 18 X - grupa III w sali nr 11. Katechezy odbywają się raz w miesiącu, terminy wszystkich katechez są już podane na ogłoszeniu w gablotach, bardzo prosimy rodziców, aby dopilnować udziału dzieci w przygotowaniu do I Komunii św. 
 3. We wtorek 17 października w siedzibie Rady Osiedla Powstańców Śląskich przy ul. Gajowickiej 96A, w godzinach od 10.00 - 17.00 będzie prowadzona zbiórka odzieży dla osób potrzebujących. Prosimy o przekazywanie rzeczy czystych i nadających się do użytku. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie.
 4. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekazuje serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy udzielili pomocy osobom poszkodowanym w nawałnicach sierpniowych. Ogółem Caritas Polska przekazała dla trzech diecezji poszkodowanych: gnieźniejskiej, pelpińskiej i bydgoskiej ponad 4 000 000 zł. Najbardziej ucierpieli ludzie w diecezji pelpińskiej, gdzie 1 osoba zginęła, całkowicie zostało zniszczonych 80 domów, ponad 1 800 domów wymaga poważnych remontów a ponad 2 300 rodzin poniosło straty poprzez uszkodzenia budynków i zniszczone uprawy. W dalszym ciągu istnieje możliwość pomocy poszkodowanym, zwłaszcza przed zbliżającymi się świętami. Prowadzona jest akcja po nazwą: "Rozpal ciepło Bożego Narodzenia w domach rodzin poszkodowanych przez nawałnice". W gablotach są wywieszone ulotki z podanym numerem konta, na które można wpłacać dobrowolne datki dla potrzebujących. 
 5. 20  października (piątek) o godz. 18.00  odbędzie się Msza św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zapraszamy nie tylko czcicieli św. Ojca Pio. Po nabożeństwie  odbędzie się spotkanie formacyjne w salce Domu Katechetycznym.
 6. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów "Niepokalanów" w niedzielę 22 października odbędzie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 13.00 prelekcja dotycząca św. Maksymiliana. Szczegóły na temat programu festiwalu znajdują się na plakatach w gablotach.  Zachęcamy do skorzystania z wykładu pana Tomasza Terlikowskiego pt. "Maksymilian Maria Kolbe. Biografia świętego Męczennika", który odbędzie się w Centrum Historii Zajezdnia we środę 25 października o godz. 13.00.
 7. Wspólnota Dobra Nowina zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje ewangelizacyjne obejmujące siedem środowych spotkań, na które składa się: konferencja, wspólna modlitwa i grupa dzielenia. Rozpoczęcie seminarium w środę 25 października Mszą św. o godz. 18.00, a zaraz po niej pierwsza konferencja w kawiarence parafialnej.
 8. Już dzisiaj zapowiadamy zorganizowanie w przyszłym roku samolotowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Pielgrzymka jest planowana w dniach od 26 czerwca do 2 lipca 2018. Koszt pielgrzymki wyniesie 3250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 10. Przy wyjściach z kościoła są już wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych (z podziałem na imiona męskie i żeńskie) oraz o podanie ulicy, przy której mieszka modląca się za zmarłych rodzina, ponieważ nabożeństwa wypominkowe w listopadzie będą organizowane dla mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek ten będzie podawany w ogłoszeniach. Wypełnione kartki wraz z ofiarami można składać przez cały październik. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na dalszy remont elewacji.
 11. W godzinach od 10.00 do 20.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.
 12. W następną niedzielę, z racji Tygodnia Misyjnego, będzie prowadzona kwesta do puszek na wsparcie misji. Dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel. 
 13. Od jutra, od poniedziałku będzie dostępna księga intencji mszalnych na rok 2018. Jutro intencje będą przyjmowane w kancelarii parafialnej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów