Ogłoszenia duszpasterskie. XXIX Niedziela Zwykła. 22. 10. 2017 r.

  1. W dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Po mszach św. w naszej parafii prowadzona będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na działalność misyjną Kościoła. Serdecznie dziękujemy Grupie Misyjnej a zwłaszcza dzieciom i młodzieży za pomoc w zbieraniu ofiar. Przez cały najbliższy tydzień będziemy polecać Bogu podczas modlitwy różańcowej i wieczornej mszy intencje misjonarzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj też przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, jest to bowiem 39 rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka. Przyzywajmy także wstawiennictwa tego wielkiego papieża i misjonarza.
  2. W środę 25.10 w kościele o godz. 18.00 odbędzie spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 2 gimnazjum. Zapraszamy.
  3. W czwartek 26 października po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00 odbędzie się w kawiarence spotkanie Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej. Tematem spotkania będzie zaangażowanie osób świeckich w Kościele. Zapraszamy chętnych do udziału.
  4. Fundacja Vide et Crede im.  św.  Jana  Pawła II  wraz z Franciszkanami zapraszają na drugą już odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2017 we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach od 22 do 27 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym, dawne KINO WARSZAWA. Wśród Gości specjalnych wydarzenia zobaczymy m. in. Krzysztofa Zanussiego, Dominikę Figurską Adama Woronowicza, Radosława Pazurę czy Tomasza Terlikowskiego. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły na stronie: MKFF.PL
  5. Dziś przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer naszego "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy w nim artykuły o nowościach na misji w Ugandzie, o 100-leciu powstania Rycerstwa Niepokalanej, o św. Karolu Boromeuszu, zaproszenie na wystawę o ks. Aleksandrze Zienkiewiczu. a także rozważania tajemnic różańcowych specjalnie dla dzieci. Także fotorelacje z wydarzeń parafialnych. Gorąco zapraszamy do lektury!
  6. W sobotę 28 października obchodzimy Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Będzie to dzień imienin o. Tadeusza Jacka pracującego w naszej parafii. W intencji Solenizanta będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  7. W następną niedzielę 29 października o godz. 16.00 zapraszamy na projekcję filmu Krzysztofa Zanussiego pt. "Życie za życie". Jest to historia o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu we wspólnym gronie.
  8. W zakrystii jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Życzymy naszym Parafianom i Gościom dobrego niedzielnego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów