Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16.04.2017

  1. Jutro drugi dzień świąt. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą tak, jak w każdą niedzielę. W czasie sumy parafialnej o godz. 13:00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
  2. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Nowenna ta jest naszym duchowym przygotowaniem do wprowadzenia, do naszej parafii relikwii św. siostry Faustyny. Modlitwy nowennowe i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odprawiamy do najbliższej soboty, zawsze o godz. 15.00. Przypominamy także, że Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się w naszym kościele przez cały rok, od poniedziałku do piątku o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wspólnej modlitwie.
  3. We wtorek na godz. 18:00 zapraszamy na drugi dzień nowenny dziewięciu wtorków przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  4. W następną niedzielę będziemy przeżywali Święto Miłosierdzia Bożego. Podczas sumy parafialnej o godz. 13.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny do naszej parafii. Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tej Mszy św. Przypomnijmy, że grupa naszych Parafian przywiozła z Krakowa Łagiewnik przekazane nam relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej w dniu 25 lutego b.r.  Zapraszamy także w przyszłą niedzielę do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  5. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
  6. Na koniec pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wraz z nami tych Świąt oraz ich liturgicznej oprawy: dziękujemy kapłanom za dyżury pełnione w konfesjonale i za ich kapłańską gorliwość. Dziękujemy wszystkim pracującym z bratem Jackiem przy dekoracji kościoła, ciemnicy i Bożego Grobu, dziękujemy naszym zespołom muzycznym: Małemu Asyżowi pod dyrekcją p. Marka Kalinowskiego oraz Chórowi "Borromeo" pod opieką p. organistki Irminy Zakowicz, dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, oraz grupom duszpasterskim za wkład w przygotowanie Liturgii Godzin i Drogi Krzyżowej, a więc Oazie Domowego Kościoła oraz Miłośnikom i Krzewicielom Kultury Chrześcijańskiej i Grupie Modlitewnej Św. O. Pio, oraz Wspólnocie Krwi Chrystusa. Dziękujemy serdecznie tym, którzy z okazji świąt chcieli podzielić się z najbardziej potrzebującymi swoimi darami. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu oraz wszystkim za pomoc i wszelką życzliwość. Dziękujemy także pracownikom klasztoru, którzy pomogli w przygotowaniu Świąt w naszym klasztorze.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam wszystkim Drodzy Parafianie oraz Goście przybyli na ten czas do Wrocławia, aby Zmartwychwstały Pan Jezus darzył Was zawsze prawdziwym "Pokojem i Dobrem". Niech Zbawiciel, Zwycięzca śmierci udzieli Wam daru dobrego zdrowia, radości, i życiowej odwagi, abyśmy zawsze wytrwale szli za naszym Panem. Radujmy się, bo Chrystus zmartwychwstał!

Franciszkanie

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

19 maja (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do uczestn ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 26 kwietnia o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 7 maja 2018 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów