Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszej parafii są odprawiane do godz. 13.00 włącznie. Nie ma dzisiaj Mszy św. popołudniowych. Wieczorem zasiądziemy w gronie rodzinnym do wigilijnej wieczerzy. pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii opisującego noc Bożego Narodzenia, o wspólnej modlitwie. Zapraszamy serdecznie do świętowania razem z nami podczas Mszy św. Pasterskich. Pasterkę dla najmłodszych odprawimy o godz. 22.00 i dla wszystkich, tradycyjnie o północy. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Również w drugi dzień świąt 26 grudnia, w Święto św. Szczepana, porządek mszy św. tak jak w każdą niedzielę. 
  2. We środę 27 grudnia przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie wina.
  3. Od czwartku, 28 grudnia wznawiamy w naszej parafii wizytę duszpasterską. I tak w czwartek odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul. Gajowickiej - numery nieparzyste (109-197), w piątek - numery parzyste (64– 88) a w sobotę - numery parzyste (90-200). W czwartek i piątek wizyty rozpoczniemy o godz. 16.30 a w sobotę od 15.00. Przypominamy, że wizyta duszpasterska to czas wspólnej modlitwy kapłana z rodziną i okazja do lepszego poznania parafian. Prosimy, aby w domu był przygotowany stół nakryty obrusem a na nim krzyż, świece, woda święcona i Pismo św. a rodziny by - w miarę możliwości - oczekiwały na spotkanie z kapłanem w komplecie. Prosimy też nowych parafian, by w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszali chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. O to samo prosimy rodziny mieszkające w Sky Tower oraz w innych nowopowstałych budynkach na terenie parafii.
  4. W przyszłą niedzielę (31 grudnia) obchodzimy Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne naszej parafii na Mszę św. o godz. 13.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i okolicznościowe błogosławieństwo. Przyszła niedziela 31 grudnia jest także ostatnim dniem starego roku. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z tej okazji o godz. 17.00. Po mszy św. odbędzie się krótkie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o północy.

Drodzy Parafianie, Przyjaciele i Dobrodzieje naszego kościoła, sanktuarium i klasztoru,

W dniu Narodzenia Pańskiego życzymy Wam wielu łask Bożych oraz prawdziwego pokoju w sercu

a na każdy dzień blasku radości pochodzącej od Nowonarodzonego Dzieciątka.

Życzymy wszystkim dobrego zdrowia, głębokiej nadziei i szczerej miłości na każdy dzień nadchodzącego Nowego Roku.

Franciszkanie 

Zaproszenia

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 8 stycznia 2018r. o godz.: 19:00, w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu małżeństwa, gdzie zgłębiana jes ...

Więcej
Więcej artykułów