Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocy - Święto Miłosierdzia Bożego - 23.04.2017

  1. W dzisiejszą, II Niedzielę Wielkanocy przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Podczas sumy parafialnej o godz. 13.00 wprowadzimy do naszego sanktuarium relikwie św. s. Faustyny - szafarki Bożego Miłosierdzia oraz nowy obraz św. Faustyny. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy także dzisiaj na godz. 15.00 do wspólnego udziału w nabożeństwie ku czci Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  2. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
  3. Zapraszamy do odwiedzenia naszej, parafialnej kawiarenki na domowe wypieki. Dzisiaj zaprasza Grupa Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej oraz Grupa Modlitwy św. o. Pio.
  4. We wtorek, 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji naszego Ojca Proboszcza. Ponieważ jest to ostatni wtorek miesiąca, po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienia
  5. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla o dobre przygotowanie do życia małżeńskiego i rodzinnego.
  6. W dzisiejszą niedzielę odbywają się wybory do rad osiedli. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla społeczności lokalnych. Wybrani zostaną radni zamieszkujący dane osiedla. W przypadku naszej parafii dotyczy to trzech osiedli: Borka (lok. wyb. Gimnazjum nr 23 ul. Jastrzębia), Gajowic ( lok. wyb.VII LO Krucza, Zespół Szkół nr 11 ul.Grochowa, Szk. Podst. nr 68 ul.Szczęśliwa) i Powstańców Śląskich (lok. wyb. Szk. Podst. nr 76 ul. Wandy i Szk. Podst. nr 72 ul.Trwała). Rady osiedli spełniają bardzo ważną rolę, poczynając od dbałości o infrastrukturę, bezpieczeństwo mieszkańców, po pomoc społeczną. Działalność radnych ma charakter społeczny, bez politycznego i partyjnego zabarwienia. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
  7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej od 1 do 3 maja b.r. koszt pielgrzymki 160 zł. Szczegóły są na plakatach.
  8. Wszystkich zapisanych na parafialną pielgrzymkę samolotową do Fatimy we wrześniu tego roku, prosimy o wpłacenie w Biurze Podróży "Panorama" zaliczki w wysokości 1000 zł. Przy wpłacaniu należy poinformować, że chodzi o pielgrzymkę parafialną "z Kruczej". Jednocześnie informujemy, że są jeszcze miejsca i można zapisać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. W następną niedzielę 30 kwietnia odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w domu parafialnym o godz. 16.00.

Św. Siostra Faustyna modliła się takimi słowami: "Ciesz się wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu niżeli niemowlę w sercu matki". My również cieszmy się i ufajmy zawsze Bożemu Miłosierdziu. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Franciszkanie

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów