Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocy - Święto Miłosierdzia Bożego - 23.04.2017

  1. W dzisiejszą, II Niedzielę Wielkanocy przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Podczas sumy parafialnej o godz. 13.00 wprowadzimy do naszego sanktuarium relikwie św. s. Faustyny - szafarki Bożego Miłosierdzia oraz nowy obraz św. Faustyny. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy także dzisiaj na godz. 15.00 do wspólnego udziału w nabożeństwie ku czci Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  2. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
  3. Zapraszamy do odwiedzenia naszej, parafialnej kawiarenki na domowe wypieki. Dzisiaj zaprasza Grupa Miłośników i Krzewicieli Kultury Chrześcijańskiej oraz Grupa Modlitwy św. o. Pio.
  4. We wtorek, 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji naszego Ojca Proboszcza. Ponieważ jest to ostatni wtorek miesiąca, po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienia
  5. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla o dobre przygotowanie do życia małżeńskiego i rodzinnego.
  6. W dzisiejszą niedzielę odbywają się wybory do rad osiedli. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla społeczności lokalnych. Wybrani zostaną radni zamieszkujący dane osiedla. W przypadku naszej parafii dotyczy to trzech osiedli: Borka (lok. wyb. Gimnazjum nr 23 ul. Jastrzębia), Gajowic ( lok. wyb.VII LO Krucza, Zespół Szkół nr 11 ul.Grochowa, Szk. Podst. nr 68 ul.Szczęśliwa) i Powstańców Śląskich (lok. wyb. Szk. Podst. nr 76 ul. Wandy i Szk. Podst. nr 72 ul.Trwała). Rady osiedli spełniają bardzo ważną rolę, poczynając od dbałości o infrastrukturę, bezpieczeństwo mieszkańców, po pomoc społeczną. Działalność radnych ma charakter społeczny, bez politycznego i partyjnego zabarwienia. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
  7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej od 1 do 3 maja b.r. koszt pielgrzymki 160 zł. Szczegóły są na plakatach.
  8. Wszystkich zapisanych na parafialną pielgrzymkę samolotową do Fatimy we wrześniu tego roku, prosimy o wpłacenie w Biurze Podróży "Panorama" zaliczki w wysokości 1000 zł. Przy wpłacaniu należy poinformować, że chodzi o pielgrzymkę parafialną "z Kruczej". Jednocześnie informujemy, że są jeszcze miejsca i można zapisać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. W następną niedzielę 30 kwietnia odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w domu parafialnym o godz. 16.00.

Św. Siostra Faustyna modliła się takimi słowami: "Ciesz się wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu niżeli niemowlę w sercu matki". My również cieszmy się i ufajmy zawsze Bożemu Miłosierdziu. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów