Koncert Gangu Marcela

W naszym kościele parafialnym, który jest jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej czczonej jako „szczególna Opiekunka małżeństwa i rodzin”, w sobotę, 27 stycznia 2018 r. o godz. 19.00 odbył się koncert kolędowy grupy Gang Marcela.

Tradycyjnie już w naszej parafii okres kolędowy kończy występ któregoś ze znanych polskich zespołów. Już wcześniej śpiewali tu artyści tej miary co: Czerwone Gitary, Skaldowie, Golec Uorkiestra, Zbigniew Wodecki, Andrzej Sikorowski, Eleni, Stanisław Soyka i wielu innych. W tym roku gośćmi byli muzycy z Gangu Marcela.

Polska grupa muzyczna wykonująca muzykę country-pop powstała jesienią 1978 r. w Katowicach. Zadebiutowała rok później nagraniami dla Polskiego Radia. W 1980 r. nawiązała współpracę z popularnymi wówczas piosenkarzami – Krzysztofem Krawczykiem i Marylą Rodowicz. Występowała z nimi na koncertach oraz brała udział w nagraniach radiowych. Od 1983 r. koncertowała i nagrywała samodzielnie.

W repertuarze miała zarówno utwory swoje, jak i innych autorów (również zagranicznych). Wypracowała własny styl, który był wypadkową country, folku i popu. Koncertowała w kraju (Opole, Mrągowo, Sopot) i za granicą (Czechosłowacja, Holandia, Mongolia, NRD, RFN, Stany Zjednoczone, Szwecja, Węgry, ZSRR). W 1985 r. zawiesiła działalność.

Zespół reaktywował się cztery lata później. Na dobre wrócił na scenę w 1992 r. Brał udział w licznych festiwalach i koncertach poświęconych muzyce country (między innymi w Sopocie). W latach 90. współpracował też ze Zbigniewem Górnym, występując w programach z cyklu „Gala piosenki biesiadnej”.

Parafianie „z Kruczej” mogli usłyszeć popularne i znane wszystkim kolędy w różnych aranżacjach. Koncert poprzedził występ zespołu parafialnego „Mały Asyż”, który został nagrodzony wielkimi brawami. Muzycy z Gangu bardzo zachęcali do wspólnego śpiewu, aby ożywić i pięknie przeżyć ten wspólny czas. Proponowali nawet, aby chętni z przybyłych na koncert, mogli z nimi zaśpiewać. Niestety, ale nie znalazł się nikt odważny.

Był to czas kiedy można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, które pochodzą z różnych części naszego kraju.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII.  

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

15 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucze ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 listopada o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg&o ...

Więcej

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

W sobotę, 1 grudnia zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Jest to nabożeństwo, o którego odprawianie prosił Pan Jezus oraz Matka Boża w czasie objawień w Fatimie. Są one odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz ...

Więcej
Więcej artykułów