Koncert Gangu Marcela

W naszym kościele parafialnym, który jest jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej czczonej jako „szczególna Opiekunka małżeństwa i rodzin”, w sobotę, 27 stycznia 2018 r. o godz. 19.00 odbył się koncert kolędowy grupy Gang Marcela.

Tradycyjnie już w naszej parafii okres kolędowy kończy występ któregoś ze znanych polskich zespołów. Już wcześniej śpiewali tu artyści tej miary co: Czerwone Gitary, Skaldowie, Golec Uorkiestra, Zbigniew Wodecki, Andrzej Sikorowski, Eleni, Stanisław Soyka i wielu innych. W tym roku gośćmi byli muzycy z Gangu Marcela.

Polska grupa muzyczna wykonująca muzykę country-pop powstała jesienią 1978 r. w Katowicach. Zadebiutowała rok później nagraniami dla Polskiego Radia. W 1980 r. nawiązała współpracę z popularnymi wówczas piosenkarzami – Krzysztofem Krawczykiem i Marylą Rodowicz. Występowała z nimi na koncertach oraz brała udział w nagraniach radiowych. Od 1983 r. koncertowała i nagrywała samodzielnie.

W repertuarze miała zarówno utwory swoje, jak i innych autorów (również zagranicznych). Wypracowała własny styl, który był wypadkową country, folku i popu. Koncertowała w kraju (Opole, Mrągowo, Sopot) i za granicą (Czechosłowacja, Holandia, Mongolia, NRD, RFN, Stany Zjednoczone, Szwecja, Węgry, ZSRR). W 1985 r. zawiesiła działalność.

Zespół reaktywował się cztery lata później. Na dobre wrócił na scenę w 1992 r. Brał udział w licznych festiwalach i koncertach poświęconych muzyce country (między innymi w Sopocie). W latach 90. współpracował też ze Zbigniewem Górnym, występując w programach z cyklu „Gala piosenki biesiadnej”.

Parafianie „z Kruczej” mogli usłyszeć popularne i znane wszystkim kolędy w różnych aranżacjach. Koncert poprzedził występ zespołu parafialnego „Mały Asyż”, który został nagrodzony wielkimi brawami. Muzycy z Gangu bardzo zachęcali do wspólnego śpiewu, aby ożywić i pięknie przeżyć ten wspólny czas. Proponowali nawet, aby chętni z przybyłych na koncert, mogli z nimi zaśpiewać. Niestety, ale nie znalazł się nikt odważny.

Był to czas kiedy można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, które pochodzą z różnych części naszego kraju.

o. Jan Czarnik

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII.  

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 17 lipca 2019 r. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów